Õpitoad & kursused

Toimunud õpitoad

Koordikambris toimuvad Luupäevakud ning tihti rändab Koordikamber mööda Eestit ringi ja tutvustab teistelegi luutegemisi.


Koordikambrist
Disainer
Töökoda

Luulaupäevak Koordikambris
Grupp on selleks korraks täis! Aitäh!

30. juuni 2018


Selle aasta juuni kuu Luulaupäevakul on võimalik Koordikambris valmistada luust ehteid. Õppida luuesemete graveerimist käsitöövahenditega nagu kraapimisnõel ja vibupuur. Muidugi saab ehteid ka taimedega värvida. Esemetele punume külge nöörid ja teeme ise kinnised, et oleks nagu päris ja ilus.

Luulaupäevakul õpib osaleja luumaterjali saagima, puurima, viilima, lihvima ja poleerima. Värvime kuivatatud taimedega ja ka sellega, mis parasjagu õuelt võtta võib, nt kaselehed ja kortsleht. Graveerimiseks valmistab osaleja endale töövahendid ise, õpime neid kasutama luu kaunistamisel koos luumusta ja vahaga.

Päevakava:
11.00-11.15 Sissejuhatus koos kohvi ja teega
11.15-12.30 Töönäidiste ja materjalidega tutvumine. Osaleja valmistab endale töövahenditeks kraapimisnõela ja vibupuuri – need võib pärast koju kaasa võtta.
12.30-13.30 Materjalide valikud. Ettevalmistused luugraveerimiseks ja värvimiseks.
13.30-14.00 Lõunapaus
14.00-16.00 Esemete graveerimine ja värvimine.
16.00-18.00 Ehtenööri punumine ja kinnise tegemine. Eseme viimistlemine.

Luulaupäevakul valmivad töövahendid ja üks lõpuni viimistletud ehe (võib olla nt kaelaehe, käe- või jalaehe). Kes jõuab, teeb rohkem ja kellel jääb midagi poolikuks, lõpetab kodus vastselt omandatud tehnoloogiate soojaga.

Kursus toimub iga ilmaga ja kui osavõtjaid on kokku tulnud 6-10. Töötada saab nii õues värskes õhus kui töökojas, kus mõnus tuli pliidi all praksumas.

Juhendaja: Monika Hint
Olen on uurinud luutöötlemistehnoloogiat magistriõpingutel TÜ Viljandi kultuuriakadeemia Pärandtehnoloogia magistriõppes. Magistritööst: Luust esemed: toormaterjal, töötlemistehnoloogiad ja tootearendus, arenes ettevõte - Koordikamber, kus valmivad luust ja nahast esemeid ning eksperimenteerin tehnoloogiate ning materjalidega. Luust esemete valmistamine on üks viis toota looduse poolt antud materjalist väärtuslikke ja vastupidavaid esemeid. See on viis austada esivanemaid, nende säästlikku elu- ja mõtteviisi. See on võimalus avastada, luua ja jälle avastada!

Kursuse maksumus: 42 EUR.
Hind sisaldab juhendaja tasu, kõiki töövahendeid, materjale, paberil tööjuhendeid, lõunapalukest ja piiramatus koguses kohvi, taimeteed ja kaevuvett.
Palun haara kaasa põll või töökittel!

Lisateave:
www.facebook.com/koordikamber
www.koordikamber.ee

Kursusele registreerimine:
Osalemissoovist kirjuta palun e-postile, monika.hint@gmail.com. Lisa oma tel nr!

Tasumine arve saamisel!
Kohtumiseni!